Windows Live Mail Kurulum Adımları

Windows Live Mail, eski adıyla Windows Live Mail Desktop, Microsoft'un Windows Live program grubunun parçası olan bir E-Posta programıdır. Windows XP'deki Outlook Express'in ve Windows Vista'daki Windows Mail'in halefi olarak üretimiştir.

Windows Live Mail for XP'yi bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız. Windows Live Mail Vista / Windows7'yi bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Windows Live Mail'in programının üst menüsünden Araçlar > Hesaplar'ı tıklayın.

Live Mail Kurulumu

Gelen ekranda EKLE butonuna tıklayın

Live Mail Kurulumu

Açılan pencereden "E-POSTA HESABI"nı seçin. İLERİ tuşuna basın

Live Mail Kurulumu

Açılan pencerede sırası ile; E-Posta Adresi'nizi yazın, Parolanızı yazın, her bağlantınızda parolanızı girmek istemiyorsanız "Parolayı anımsa" kutucuğunu işaretleyin. Görünen Ad kısmına kullanmak istediğiniz ismi yazın. "E-posta hesabının sunucu ayarlarını elle yapılandır" kutucuğunu işaretliyin ve İLERİ butonuna basın.

Live Mail Kurulumu

Açılan ayar ekranında; POP3 seçili olarak kalacak şekilde, gelen sunucusu kısmına e-postanızın gelen sunucu adresini (genellikle mail.alanadiniz.com şeklinde olur) girin. "Oturum Açma Kimliği"ne e-posta adresinizi yazın. Giden Sunucu'ya gelen sunucu ile aynı adresi yazın, ardından Bağ.Nok kutucuğuna 587 yazın ve "Giden sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor" kutucuğunu doldurun. İLERİ tuşuna basarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Live Mail Kurulumu

Açılan bilgi ekranında SON'a tıklayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Live Mail Kurulumu