IDS Bilişim

1997 yılından itibaren bilişim sektöründe çalışan bir ekip tarafından kurulan IDS, WEB Tabanlı Yazılım, Masaüstü Program Yazılımı, Web Tasarımı, Alan Adı Tescili, Hosting, E-Posta Servisi, Grafik Tasarımı, 3D Tasarım, Flash Animasyon, Multimedia Cd Tasarımı gibi İnternet ve BT Hizmetleri vermek üzere 2000 yılında faaliyete başlamıştır.

2003 : e-çözümler ve network-server kurulumu hizmetlerini de sunmaya başlayan IDS , bugün yurtiçi ve yurtdışında bulunan müşterilerine kaliteli hizmetleri ve her gün kendini yenileyerek müşteri memnuniyeti ve tatminini en üst seviyede tutarak, hızlı ve etkin çözümler üretmeye devam etmektedir.

2004 : Sektörel Rehber Programı ile Türkiye'de faaliyet gösteren firmaların bilgilerinden oluşan firmaların birbirine ulaşmasını kolaylaştıran en kapsamlı Sektörel Firma Rehberi'ni oluşturmuş ve Sektörel Rehber (www.sektorelrehber.com.tr) 1.000.000 dan fazla firmanın iletişim bilgisini barındıran günlük 70.000 kişinin ziyaret ettiği Türkiye'nin en büyük Firma Arama Motoru haline gelmiştir.

2005-2006 : Trafik Müşavirlerine yönelik Trafik Tescil Programını başarıyla tamamlamış ve Türkiye'nin birçok noktasında kullanıma geçirmiştir. 2006-2011 yılları arasında trafiğe çıkan araçların büyük bir oranı üretmiş olduğu bu yazılım üzerinden işlem görmüştür.

2006 : Otomobil Satış Merkezleri için geliştirdiği Dealer Management System (DMS) yazılımı dünyanın en tanınmış ve Türkiye'nin en çok otomobil satan markası olan RENAULT tarafınan satın alınmış ve DMS 2011 yılına kadar Renault bayilerinde aktif olarak kullanılmıştır.

2007 : IDS şirketi markası olarak, kurumlara ve bireylere özel her türlü veri ve ses iletişimi hizmetleri sunmak üzere bir Voip (Voice Over Ip) hizmeti olan KONUŞKAN~HAT'ı yapılandırmıştır. IDS, gelişen teknolojiye sürekli yatırım yapmaktadır.

2008 : Otomotiv sektöründe kullanılmak üzere hazırladığı Otomobil Distribütör ve Otomobil Satış, Servis Yedek Parça Merkezleri için geliştirdiği Dealer Management System (DMS)'i mevcut masa üstü yazılımdan Web tabanlı fakat masaüstü bir programdan daha kullanışlı olarak tekrar geliştirilmesinde danışmanlık hizmeti vermektedir. Yazılan bu yeni uygulama tüm Renault Bayi ve Servislerinde uygulamaya geçirilmektedir.

2009 : İnternet reklamcılığı ve sosyal ağlar konusunda sektöründe öncü birçok firmaya danışmanlık hizmeti vermeye başlamış ve halen bu hizmetleri başarı ile sürdürmektedir.

2011 : Renault ve Bayilerinin yazılım ve IT destek hizmetlerini üstlenmiştir. Bu hizmet kapsamında bütün Renault bayi ve servislerinin donanım ve yazılım ağı ile ilgili sorunlarına çözüm üretmek amacı ile yardım masası, çağrı merkezi, uzaktan ve yerinde destek hizmetleri vermektedir.

2017-2019 : Türkiye'nin en büyük ve kapsamlı Firma Rehberi platformunu "Arayan sizi bulsun istemez misiniz?" mottosuyla Find.com.tr yerel işletme rehberini yayına almıştır. Find® Türkiye’nin en büyük Online İşletme Rehberidir. Find® Yerel İşletme Rehberi üzerinde, 35 ana meslek grubu 830'dan fazla alt kategori altında 2.000.000’a yakın işletme bilgisi yayınlanmaktadır. Türkiye genelinde tüm bölgeler ve şehirlerde bütün iş kollarında aradığınız detaylı ve coğrafi bilgiye göre firmalara ulaşmanızı sağlayan Türkiye Firma Rehberidir. Find® Türkiye web sitesi sıralamasında en fazla trafik çeken ilk 200 site arasında yer almakta (Alexa) ve günlük 120 bin, aylık 3.5 milyon sayfa görüntüleme sayısına sahiptir.

IDS Bilişim

IDS kadrosunun her üyesi tarafından benimsenen en öncelikli prensip, maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak olup; bu prensip çerçevesinde en üst düzey mühendislik hizmetleri ile geleceğe yönelik teknolojiyi müşteri portföyümüze sunmaktayız. Siz işinizle ilgilenip, hedeflerinize odaklanırken; çözüm ortağınız olarak biz, teknolojik gereksinimlerinizi en efektif şekilde karşılamak üzere yanınızda bulunmaktayız.

Kurulduğumuz günden bu yana sahip olduğumuz değerlerin, benimsediğimiz ilkelerle birleşmesi sonucunda hızla ve doğru yolda ilerliyoruz. Sürekli gelişim ilkemiz ile kendimizi yeniliyor, hem çalışanlarımıza, hem müşterilerimize karşı sorumluluklarımızı arttırırken verdiğimiz hizmetlerin kalitesini yükseltiyoruz. Çalışmanın sadece büyümek, maddi kazanç elde etmek değil, sektöre liderlik edebilecek seviyedeki davranış biçimleri ile şekillenmesini sağlamak amacında olması gerektiğine inanıyoruz.

Misyonumuz;

Müşterilerimize, en son teknolojiyi kullanarak ürettiğimiz ürünleri hep daha iyi bir hizmet ve servis anlayışıyla sunabilmek, her düzeyde kullanılabilirliği olan yazılımlar ve çözümler üretmeye tüm hızımızla devam etmektir.

Vizyonumuz;

Yazılım sektöründe çok kısa sürede edindiğimiz bu mevkiyi aynı gayretle daha da yukarılara taşımak ve hem çalışanlarımız hem de müşterilerimizle şimdi olduğumuz gibi ailenin bir parçası olmak, değer katan ilişkilerle bunu daha da artırmaktır. Bu amaç doğrultusunda hergün kendimizi ve teknolojimizi yeniliyoruz.