Web Tabanlı Yazılımlar

En güncel programlama ortamlarında en teknolojik yazılımları üretiyoruz.

Yazılım sektöründe çok kısa sürede edindiğimiz bu mevkiyi aynı gayretle daha da yukarılara taşımak ve hem çalışanlarımız hem de müşterilerimizle şimdi olduğumuz gibi ailenin bir parçası olmak, değer katan ilişkilerle bunu daha da artırmaktır. Bu amaç doğrultusunda hergün kendimizi ve teknolojimizi yeniliyoruz. 
 

İnsan Odaklı Çözümler

Tüm IT sistemlerinde kritik halka insanlardır. Araçlarınızın ve uygulamalarınızın, minimum ek eğitimle çalışanlarınızın ihtiyaçlarını karşılayabilmesi, kullanıcıların platformu benimsemesi ve IT yatırımlarının kârlığı için son derece önemlidir. IDS geçmişten bu yana iş kullanıcıları, geliştiriciler ve IT yöneticileri için verimli araçlar geliştirmektedir. Bu araçlar, tüm çalışanlarınızın verimli olabilmesini, iş arkadaşlarıyla işbirliği yapabilmelerini ve en kısa yoldan sonuca ulaşabilmelerini sağlar. Günümüzün iş gücü sürekli olarak PC, telefon ve tarayıcı üzerinden birbirine bağlıdır. Şirketinizde çalışanlarınız bilgiye, firma işlerine ve iş arkadaşlarına her zaman, her yerden erişebilirler.
 
IDS internet projeleri ve/veya kurumsal iş süreçleri için web tabanlı yazılımlar geliştirir. 
Web tabanlı özel yazılım çözümleri ve internet projeleri
Proje süreçlerinde takip edilen adımlar :
» İş analizini ve proje planı oluşturur, projeyi tekliflendirir , proje detaylarını, proje takvimini ve proje sonrası hizmetleri bir sözleşme ile matbu hale getirir. 
» Üretim çalışmalarını proje planına sadık bir şekilde projeye atanmış bir proje ekibi ile yürütür. Proje planında ara kontrol noktaları belirler. Ara kontrol noktalarında projeyi müşterilerine açar ve geliştirme çalışmaları boyunca müşterilerini sürecin içerisinde tutmaya çalışır. 
» Üretim sonrası test çalışmalarını hem kendi içinde yazılım kalite standartlarını göz önünde bulundurarak yapar hem de müşterileri ile birlikte kapsam ve kullanım açısından test ve kontrolleri yürütür. Test ve kontroller sonrası yeniden geliştirme çalışmalarını planlar ve yapar. 
» Üretim sonrası projenin kurulumu ve kullanıma alınmasını gerçekleştirir. 
» Projenin dokümantasyonunu yapar, gerekirse proje ile ilgili eğitimler organize eder ve gerçekleştirir. 
» Proje sonrası teknik destek ve bakım hizmetlerini yürütür. 
 
Teknik detaylar :
» IDS web tabanlı uygulama geliştirme platformu olarak Microsoft .NET Framework kullanır. 
» IBM DB2, Oracle, Microsoft SQL Server ve MYSQL ilişkisel veritabanı yönetim sistemleri ile çalışan yazılımlar geliştirebilir. 
» Microsoft Visual Studio 2013 geliştirme sisteminden yararlanan çözümler geliştirmekte; C#.Net, Vb.Net, Silverlight, Php, Java, JQuery, Ajax gibi yazılım ortamları ve yazılım dilleri konusunda tecrübelidir ve projelerinde bu altyapıları kullanır. 
» Proje süreçlerini on-line bir proje yönetim aracı ile organize eder, müşterileri ile bu platform üzerinden paylaşımlarda bulunur.
 
Böylece; web ve mobil aygıtlar da dahil olmak üzere her türlü uygulama için tek ve tamamen tümleşik bir yazılım geliştirme ortamı sunar.