Pokemon GO Nedir? Pokemon GO nasıl yüklenir?

Tarih : 18.7.2016 Okunma Sayısı : 8693
Pokemon Go, artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak iOS ve Android cihazlar için geliştirilen ve gerçek dünya üzerinde fiziksel olarak oynanan, bulunduğunuz bölgede GPS aracılığıyla Çizgi filminde de olduğu gibi Pokemon yakalamaya çalıştığınız ve yakaladığınızı canavarları uygulamanın bulunduğu diğer telefonlara bağlanarak birbiriyle dövüştürmenize, takas etmenize, eğitmenize ve iletişim kurmanıza izin veren ücretsiz bir oyun.
 
Pokemon GO Nedir? Pokemon GO nasıl yüklenir?Nintendo, Niantic (Google) ve The Pokemon Company tarafından geliştirilen oyun, 6 Temmuz'dan itibaren yayınlanmasının hemen ardından tüm dünyada ve Türkiye’de büyük ilgi gördü ve görmeye devam ediyor.
 
Büyük gören Pokemon GO şimdilik iOS ve Android sistemleri için Google Play ve Apple Store’da yalnızca Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD’de resmi olarak yayınlandı. Ancak oyuna ulaşılabilen ve indirilebilen pek çok başka sitelerde var. Türkiye dahil pek çok ülkedeki kullanıcılar, bu tür alanlardan Pokemon Go’yu indiriyor.


Pokemon GO nasıl indirilir ve Pokemon GO nasıl yüklenir?

Türkiye'de resmi olarak yayınlanmadığı için şuan sadece kaçak yollardan yüklenen Pokemon GO oyunun bu şekilde telefona indirilmesinin son derece zararlı olabileceğinide hatırlatarak Pokemon GO ile ilgili tüm detayları paylaşıyorum.


POKEMON GO'YU iPONE'A İNDİRİN

Öncelikle iPhone'unuzu açın ve > Ayarlar menüsüne girin. 
Ardından iTunes ve App Store seçeneğini göreceksiniz; buraya dokunun. 
Daha sonra Apple Kimliğini Göster butonuna basın ve devam edin. 
Burada karşınıza Ülke/Bölge veya Country/Region seçeneği olacak. Bu seçeneğe dokunun ve ardından şu an resmen yayınlanmış olan ülkelerden Yeni Zelanda veya Avustralya'dan birini seçin. 
iPhone'a Pokemon Go'yu indirmeden önceki ayarlarımızı yaptık artık indirmek dışında herhangi bir işlem yapmanıza da gerek yok. 
 
Pokemon Go'yu iPhone'a indirirken değiştirdiğiniz mağaza ayarlarında eğer ödeme bilgileri size engel teşkil ederse bir başka yöntemi kullanarak da Pokemon Go'yu iPhone'a yükleyebilirsiniz.
 
Önce Safari tarayıcınızı iPhone'dan açın. Daha sonra buradaki (http://goo.gl/NXeoLq) bağlantıya tıklayın. Buradan Pokemon Go'yu indir seçeneğine girin. 
Daha sonra çıkan ekranda iOS 7-8-9 seçeneğine dokunun.
app.rezcdn.com, 'Hipstore' yüklemek istiyor ekranını gördüğünüz zaman da 'Yükle'ye basıp devam edin.

Daha sonra H logosuna sahip uygulama telefonunuza indirilmeye başlanacak.
İndirilme bittikten sonra 'Güvenilir olmayan kurumsal geliştirici' uyarısıyla karşılaşacaksınız Vazgeç'e basıp Ayarlar>Genel>Profiller ve Aygıt Yönetimi seçeneğine girin. 
Buradan Taz Trading ile başlayan seçeneğe tıklayıp 'Güven'e basın.
Uygulamaya güvendikten sonra HiP4U uygulamasını açabilirsiniz. 
 
Buradan Pokemon Go'yu indirebilirsiniz. Uygulama indikten sonra iPhone'unuzda kurulu uygulamalar arasında Pokemon Go da yerini almış olacak.
 
*UYARI: Pokemon Go'yu iPhone'lara bu şekilde yüklemeniz önerilmez.


POKEMON GO'YU ANDROID'E İNDİRİN

Pokemon Go Android telefonlara nasıl indirilir? 
Öncelikle APKPure.com gibi bir .APK sitesine girin ve 58.1 MB dosya boyutuna sahip olan Pokemon Go'nun .APK dosyasını bilgisayarınıza indirin.
Ya da direkt bu link (https://goo.gl/gsDaLd) üzerinden telefonunuza indirin
Şimdi indirdiğiniz dosyayı telefonunuza atmak için USB kablosu aracılığıyla cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve dosyayı telefonunuza atın. (Telefona bağlantı için dosya paylaşımını açmanız gerekebilir.) 
Attığınız Pokemon Go'nun .APK'sını telefondan bulun ve dosyayı açın. 
Bu tarz dosyaları yüklemek için telefonunuzun "Bilinmeyen kaynaklar"a açık olması gerekiyor. 
Ayarlar'dan telefonunuzu "Bilinmeyen kaynaklar"a açın. Yüklemeye devam edin. 
Bekleyin ve uygulamanın telefonunuza kurulmasını bekleyin. 
Yükleme tamamlandıktan sonra Google ile girişinizi yapın, karakterinizi oluşturun ve oyuna başlayın.
 
*UYARI: Pokemon Go'yu Android telefonlara bu şekilde yüklemeniz önerilmez.


POKEMON GO'YU NASIL OYNAYABİLİRSİNİZ?

Pokemon Go'yu oynamak oldukça keyifli ve elbette bağımlılık yapan da bir yönü var.
Oyun bu güne kadar yayınlanan videolardan bildiğimiz üzere sanal gerçeklik üzerine kurulmuş bir yapıda geliyor.
 
Oluşturduğumuz karakterle birlikte Pokemon avına çıktığımız oyunda olduğumuz yerde durmak yerinde gezerek Pokemon avlayabiliyoruz. Bu belki de oyunun en güzel detayı.
Pokemon toplayıp kendi koleksiyonunuzu oluşturmak için sokaklarda gezip Pokemonları yakalamanız gerekiyor.
Toplanılan Pokemonlarla birlikte diğer oyuncuların Pokemonlarıyla savaş yapılabiliyor.
Oyunda yer alan trade sistemiyle birlikte Pokemon transferi yapılabiliyor, koleksiyonda eksik olan Pokemonlar tamamlanabiliyor.
Pokemon GO'daki Pokemonlar tıpkı çizgi filmden alışık olduğumuz gibi enderlik seviyesine sahip.
Her Pokemon diğerinden farklı bir enderlikte olabilir ve koleksiyonunuzu zenginleştirebilir.
Yolda yürürken yakalayacağınız Pokemonlar için daha fazla yol kat edip, daha uzak mesafeleri gitmeniz gerekebilir.
 
Tahmin edebileceğiniz gibi neredeyse her mobil oyundan alışık olduğumuz oyun içi satın almalar Pokemon GO'da da aynı şekilde mevcut.
Yakaladığınız Pokemonları sakmananız için kullanacağınız Poke Top'ları bir noktadan sonra parayla satılmaya başlıyor.
Eğer koleksiyonunuza daha fazla Pokemon katmak istiyorsanız bu Poke Top'lara ihtiyacınız olacak.
 
 
* ÖNEMLİ UYARI
Android ve iOS’un resmi uygulama alanları dışındaki yerlerden indirilen oyunlar, virüs yüklü olabiliyor. Bu tür uygulamalar yüklenirken, hiç farkına varmadan, telefon ya da tabletlerimizde siber suçluların sızabileceği arka kapılar açık bırakılabiliyor. Bu açıklıklardan faydalanan siber suçlular, pek çok bilgimize ulaşabilir ve hem kişisel hem de finansal zararlar verebilir.
Şöyleki bu truva atı kameraları açıyor, mikrofondan dinleme yaptırıyor, yasal olmayan uygulamalar üzerinden gelen zararlılardan en öne çıkan DroidJack virüsü gibi görünüyor. DroidJack, oldukça yetenekli bir truva atı. Telefondaki pek çok dosyaya erişim sağlıyor ve cihazdaki pek çok uygulamanın kontrolünü ele geçirebiliyor. Droidjack, mesajlarınızı-SMS’lerinizi okuyabiliyor hatta telefonunuzdan mesaj atabiliyor. Telefona kayıtlı nuramalarınızı görebiliyor, kopyalayabiliyor. Cihazın yerini siber saldırgana harita üzerinden gösterebiliyor. Mikrofonu açıp, konuşmaları ve çevreyi dinletebiliyor. Ayrıca ve belki de en ürkütücüsü; cihazın ön ve arka kameralarını devreye sokarak siber suçluların sizi izleyebilmesini sağlayabiliyor.


Pokemon GO Nedir? Pokemon GO nasıl yüklenir?