Eski Internet Explorer ve tarayıcılar alarm veriyor.

Tarih : 26.12.2010 Okunma Sayısı : 10132

Internet Explorer Logo

NSS labs'in yayınladığı son rapora göre, Internet Explorer 9 beta malware'lara karşı diğer tarayıcılara göre daha iyi koruma sağlarken eski sürümler IE 6, 7 ve 8 bilgisayarın kontrolünü birine verebilecek kadar korumuyor.

Saldırı bir web sayfasında molicious kod olarak gizlenebiliyor ve tarayıcı Cascading Style Sheets ( Stil Şablonları - CSS) çalıştırdığı sırada bilgisayar belleğini yönetebiliyor.

Microsoft bellek yönetim problemi için güncelleme yayınmıştı ancak görünen o ki güncellemeler etkili olmamış. IE Protected Mode (Korumalı Mod) kullanılırsa Windows Vista ve Windows 7 kullanıcılarının "saldırıların etkisini azaltabileceği" bildirildi.

Opera 10 hiçbir tehlikeyi yakalayamıyor

Yapılan testlerde Internet Explorer 9, malware tehditlerini yüzde 99 oranında yakalayabiliyor. IE9'un sahip olduğu SmartScreen URL filtreleme ve yeni SmartScreen Application Regulation (Uygulama Düzenleme) servisinin başarılı olduğu yine yapılan testlerde ortaya çıktı.

Testlerde en çok koruma sağlayan ikinci tarayıcı tehditlerin yüzde 19'unu yakalama oranıyla Mozilla Firefox 3.6 oldu. Safari 5 yüzde 11, Chrome 6 sadece yüzde 3 ve Opera 10 hiçbir tehlikeyi yakalayamayarak oldukça "güvenilmez" çıktı.Eski Internet Explorer ve tarayıcılar alarm veriyor.