App Store´da değişim

Tarih : 30.5.2012 Okunma Sayısı : 10675

App Store'da değişimApple, Mac App Store içinde yeni bir bölümü kullanıcıların hizmetine açtı: Editor's Choice (Editörün Seçimi). Bölümde ilk olarak CoBook ve Deus Ex: Human Revolution uygulamaları sunuldu. Sessiz sedasız gerçekleştirilen bu yenilik Apple tarafından resmi olarak duyurulmadı ama muhtemelen yakında başka yazılımlar da Editörün Seçimi ödülünü kazanacak.

iPhone ve iPad sahipleri de yakında App Store'da bu bölüm altında Air Mail, Facebook Camera, Extreme Skater ve Sketchbook Ink gibi uygulamalar görecekler. Ancak bu uygulamaların hiçbirinde indirim sözkonusu olmayacak.

Editörün Seçimi olmasa da şu anda haftanın uygulaması Cut the Rope: Experiments ücretsiz olarak sunuluyor. Bu da ilginç bir durum çünkü daha önce Google ve Amazon, ürünlerinde pek çok indirim kampanyası yapmış, ancak Apple böyle kampanyalara karşı çıkmıştı.

Editörün Seçimi ödüllerinin neye göre verildiği ve Apple'ın ürün indirimlerine nasıl karar verdiği bilinmiyor. Şirket bu konuda her zamanki sessizlik politikasını sürdürüyor. Ancak kategorilerin artmasının kullanıcıların hoşuna gideceği de kesin.App Store´da değişim