Jobs Siri´yi görseydi...

Tarih : 30.5.2012 Okunma Sayısı : 11356

"Jobs Siri'yi görseydi..."

CNN'in verdiği habere göre bir Apple çalışanı "İnsanlar Siri'den utanıyor" dedi. Her ne kadar henüz beta aşamasında olduğu duyurulsa da Apple, Siri'yi tekerlekten sonraki en büyük icat olarak tanıtıyor.

Siri'nin ne müthiş bir ürün olduğunu gösteren ve ürünü normal konuşmayı - hatta tuhaf, gırgır soruları bile - anlayan bir platform olarak sunan reklamlar, gerçek iPhone 4S kullanıcıları tarafından yerin dibine sokuluyor.

Pek çok kişi, Siri'ye reklamlarda sorulan soruların aynısını sorup cevap alamamaktan şikayetçi. CNN'e konuşan ismi açıklanmayan bir Apple çalışanına bakılırsa Steve Jobs "Siri'yi görse sinirden delirirdi".

Bütün bunlar, Jobs'un şirkete getirdiği yüksek standartların hala devam ettirilip ettirilmediği sorusunu akıllara getiriyor. Jobs birçoğuna göre "küstah" bir adamdı ama birçok kişiye göre de böyle davranmak onun hakkıydı. Çünkü ona ait olan fikir ve ürünler çok başarılıydı. Jobs, gerektiğinde bir basın toplantısını bizzat arayıp muhabirlere yanlış bilgiye sahip olduklarını söylemekten çekinmiyordu (iPhone 4 anten skandalını hatırlayın).Jobs Siri´yi görseydi...