GSYandex geliyor!

Tarih : 9.10.2012 Okunma Sayısı : 9579

"GSYandex" geliyor!Galatasaray Kulübü, Türkiye'nin yeni arama motoru Yandex firması ile işbirliği imzaladı. 

 
Bir spor kulübü ile bir arama motoru arasında ilk defa imzalanan stratejik işbirliği anlaşması sonucunda, Galatasaray taraftarları aradıkları tüm soruların cevaplarını, kendileri için özel hazırlanan www.gsyandex.com web sitesi üzerinden bulma imkanına sahip olacaklar.
 
Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde düzenlenen imza törenine Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Yandex Kurucusu ve CEO'su Arkady Volozh, Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Ali Dürüst, Galatasaray Spor Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ve Yandex Türkiye CEO'su Bogdan Wisniewski katıldı.
 
Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Yandex'in Galatasaray Kulubü'nün resmi arama motoru olduğunu söyledi. Yalçındağ, şöyle konuştu:
 
"Biz Türkiye pazarına yeni açılmış bir arama motoruyuz. 15 yıllık geçmişi olan Rusya ve Bağımsız Devletler Topluğu'na hizmet verdikten sonra şimdi de Türkiye pazarına açıldı. Stratetejimiz gittiğimiz yerlerde yerel değerlere büyük önem veriyoruz. Galatasaray Kulübü ile anlaşma yaptık. Taraftarlar yapmış olduğumuz bu anlaşma ile kulüpleri ile ilgili bütün bilgileri çok rahat bir şekilde bulacaklar. Böyle bir anlaşmayı bir spor kulubü ile ilk defa yapıyoruz. Taraftarlara da galatasaray.net uzantılı mail adresleri vereceğiz."
 
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal da "Galatasaray Kulübü bu tip anlaşmaları sürdürmek eğilimindedir. Taraftarlarımıza ve camiaya onlara yakışan partnerleri getirmek sürecindeyiz." dedi.
 
Başkan Ünal Aysal, basın mensuplarına sorularınızı Yandex'e sorabilirsiniz diyerek espiri yaptı.


GSYandex geliyor!