Apple iOS 6.0.1 Güncellemesini Yayınladı

Tarih : 5.11.2012 Okunma Sayısı : 8246

Apple iOS 6.0.1 Güncellemesini YayınladıBüyük beklentilerle  iOS 6, aradan geçen bir buçuk aylık sürede yeni özelliklerinden çok sorunlarıyla gündemde kaldı. Apple’ın sorunları çözme yolunda çalışmalar yaptığı ve yakında yeni bir güncellemenin yayınlanacağı biliniyordu. Nitekim Apple iPhone 5′e yönelik sorunlara ağırlık verdiği iOS 6.0.1 güncellemesini dün akşam yayınladı.

Güncellemede iPhone 5′te bulunan bazı temel sorunların düzeltiğini görüyoruz. Örneğin iPhone 5 kullanıcıları yazılım güncellemelerini kablosuz olarak gerçekleştirmede bir sorun yaşıyorlardı. Apple, iOS 6.0.1′de bu sorunun önüne geçmiş ve iPhone 5 sahipleri yeni versiyona geçtikleri takdirde kablosuz olarak uygulama güncellemelerini yükleyebilecekler.

iOS 6.0.1′de düzeltilen hatalar arasında iPhone 5 ve 5. nesil iPod Touch’ta yer alan şifreli WPA2 Wi-Fi ağlarına bağlanırken oluşan bazı güvenlik açıklarının giderilmesi ve yakın bir zamanda kullanıcılar tarafından gündeme getirilen iPhone 5′teki klavye hatasının düzeltilmesi de yer alıyor.Apple iOS 6.0.1 Güncellemesini Yayınladı