Altın Örümcek halk oylaması Facebook üzerinden yapılacak.

Tarih : 22.2.2012 Okunma Sayısı : 9276

Altın Örümcek

10. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde halk oylaması ilk kez Facebook üzerinden gerçekleşecek.

Altın Örümcek Ağlarını Facebook’ta Örecek
 
Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu olan Altın Örümcek Web Ödülleri bir ilke daha imza atıyor. Bu yıl 10.’su gerçekleştirilen Altın Örümcek Web Ödülleri’nde halk oylaması ilk kez Facebook’ta gerçekleştirilecek. Altın Örümcek jürisinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda her kategoride finale kalan en iyi beş web sitesi Facebook üzerinden halkoyuna sunulacak.
 
 DorukNet Pazarlama Müdürü Aslı Cem Altın Örümcek Web Ödülleri’nin 10 yıl içinde en prestijli ödüllerden biri haline gelmesinde gelişmeleri yakından takip etmelerinin önemli rolü olduğunu vurguladı. Cem şimdiye kadar SMS kullanılarak gerçekleştirilen halk oylamasının bu sene Facebook’ta  http://www.facebook.com/altinorumcek  adresi üzerinden gerçekleştirileceğini söyledi. internet kullanıcılarının organizasyona katılımını teşvik etmek, beğenilerini duyurabilecekleri bir platform yaratmak ve heyecanı geniş kitlelere yaymak amacıyla bu yöntemi tercih ettiklerini belirten Cem bu sene halk oylamasına katılımın çok daha yüksek olmasını beklediklerini belirtti.
 
Halk oylaması nasıl gerçekleştiriliyor
 
Altın Örümcek Web Ödülleri’nde jüri değerlendirmeleri sonucunda her kategoride kazananlara Altın Örümcek ödülü, halk oylaması sonucunda ise kazananlara Halkın Favorileri sertifikası veriliyor.
 
Altın Örümcek Web Ödüllerine yapılan başvuruların sona ermesi ardından jüri üyeleri tarafından ilk önce ön eleme gerçekleştiriliyor. Ön elemeyi geçen siteler jüri tarafından 100 puan skalası üzerinden değerlendiriliyor ve 32 kategoride jürinin oylarıyla belirlenen en iyi beş site halkoyuna sunuluyor. Jüri değerlendirmelerinden bağımsız olarak halkın oyları ile yapılan değerlendirme sonuçlarına göre her kategoride halkın birincileri belli oluyor.
 
Halk oylamasına katılmak isteyenler http://www.facebook.com/altinorumcek adresi üzerinden değerlendirmelerini yapabilecekler.
 
05 Mart tarihinde başlayacak olan halk oylaması uygulaması 30 Mart tarihine kadar devam edecek. Halk oylamasına katılan her bir kullanıcı her kategoriden sadece bir web sitesine oy verebilecek.  32 kategoride en çok beğeni toplayan web sitelerinin sahipleri Halkın Favorileri klasmanında sertifika ile ödüllendirilecekler. Halk oylamasına katılanlar geçen senelerde olduğu gibi sürpriz hediyeler kazanma şansına sahip olacaklar.Altın Örümcek halk oylaması Facebook üzerinden yapılacak.