Google´ın gözlüğü ne zaman geliyor!

Tarih : 22.2.2012 Okunma Sayısı : 9884

Google akıllı GözlükGoogle'ın Android işletim sistemini kullanan akıllı gözlüğünün bu yıl sonuna kadar kullanıcılara sunulması planlanıyor.
 
New York Times'ta yayınlanan habere göre, Google gözlüğü üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda ve en geç Aralık ayına kadar gözlüklerin satışa sunulması öngörülüyor.
 
250 ile 600 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olması beklenen gözlükler Google'ın X Projesi kapsamında geliştiriliyor. Cep telefonu mantığıyla çalışan ve Android işletim sistemini kullanan gözlüklerin üzerinde dahili kamera ve LED flaş dahi yer alıyor. Kullanıcılar, gözlükteki ekran görüntüsünde kontrolü sağlamak için başını sağa, sola, öne ve arkaya sallıyor. İnternete girebilen cihaz, 3G ve 4G teknolojilerini de destekliyor.
 
Mikrofon girişinin de bulunduğu gözlükler, kişi hakları sorununu da gündeme getireceğe benziyor. Zira kamerasıyla görüntü alabilen ve herhangi bir gözlüğe benzeyen bu cihazın vatandaşların haberi olmaksızın görüntülenmesine aracılık etmesi söz konusu.Google´ın gözlüğü ne zaman geliyor!