Çocuklar için YouTube Kids yayında

Tarih : 24.2.2015 Okunma Sayısı : 7382

Çocuklar için YouTube Kids yayında

Çocuklar için yeni bir uygulama geliştirdiği yönündeki haberlerle gündeme gelen YouTube, bu söylentileri ilk ağızdan doğruladı ve resmi blogunda yaptığı açıklamayla, YouTube Kids adındaki çocuklara özel uygulamasının iOS ve Android versiyonlarının yayınlandığını bugün duyurdu.
 
Çocuklar YouTube’un en kalabalık izleyici segmentlerinden birini oluşturuyor ve YouTube’un en çok kazanan kanalları listesinde çocuk programlarının önemli bir ağırlığı var.
 
Ancak YouTube içeriği düşünüldüğünde, platformun çocuklar için ailelerini endişelendirebilecek çok sayıda videoya ev sahipliği yaptığı da bir gerçek. Bu sorunu çözümlemek isteyen YouTube Kids uygulamasında “Shows, Music, Learning ve Explore” olmak üzere dört farklı kategoride kanal ve çalma listeleri sunuluyor.
 
Çocuklar için yeniden tasarlanan uygulama, daha büyük görsel ve daha kalın ikonlarla uygulama içinde gezinmeyi kolaylaştırıyor. Henüz yazamayan çocuklarsa uygulama içinde sesle arama özelliğini kullanabiliyor.
 
YouTube Kids, ebeveyn kontrolü özellikleriyle anne babaların çocukların izleme sürelerini sınırlamaları, gürültüden rahatsız olduklarında arka plan sesini kapatmaları ve çocukların yalnızca kendi seçtikleri videoları izlemeleri için arama yapmasını engellemeleri de mümkün kılıyor.
 
Google’ın çocukları düşünerek baştan geliştirdiği ilk uygulama olma özelliğindeki YouTube Kids’i incelemek isterseniz Android ve iOS versiyonları için linkleri takip edebilirsiniz. Uygulama ilk olarak ABD’de sunuluyor, erişim için iTunes hesap ayarlarınızı değiştirmeniz yeterli.
 
Android ve iOS üzerinde bugün alın: http://g.co/go/bmpt4


Çocuklar için YouTube Kids yayında