Salesforce.com Oracle´a kafa tutuyor.

Tarih : 25.12.2010 Okunma Sayısı : 12712

Bulut Tabanlı Yazılım

Bulut tabanlı yazılım üreticisi Salesforce.com, şirket bilgilerini yönetmeye yarayan veritabanı programlarını satma işine giriyor. Yazılım şirketi, yılda 21 milyar doları bulan piyasada Oracle'la rekabete girecek.

Müşterilerin internet üzerinden erişimine göre dünyanın en büyük bulut tabanlı yazılım üreticisi olan Salesforce, yeni servisi Database.com'u tanıttı.

Şirketlerin satış ve pazarlama aktivitelerini yöneten yazılıma, diğer Salesforce ürünleri gibi internet olan her yerden güvenle erişilebilecek. Şirket verilerini de depolamayı bunun yanında yönetim araçları da sunmayı hedefliyor.

Önümüzdeki yıl kullanıma sunulacak olan Database.com, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardaki ya da iPhone, iPad ya da Android için yazılmış uygulamalar için de depolama sağlayabiliyor.

Ayrıca Amazon, Google ve Microsoft'un bulut bilişim sistemleriyle de uyumlu olacak Database.com, rakipleri Oracle, Microsoft ve IBM'den farklı olarak her bilgisayara program yüklemeye gerek bırakmıyor.Salesforce.com Oracle´a kafa tutuyor.