Microsoft’tan Internet Explorer Uyarısı! Eski Sürümleri Kullanmayın

Tarih : 14.12.2015 Okunma Sayısı : 8358
Microsoft’tan Internet Explorer Uyarısı! Eski Sürümleri KullanmayınWindows 10 duyurulmadan önce Microsoft Edge tarayıcısına daha fazla önem vereceğini belirten Microsoft, Internet Explorerı da boşlamayacaklarını ve sık sık güncellemeler geleceğini belirtmişti. Fakat şirketten yapılan yeni bir açıklama, artık Internet Explorer’ın yavaş yavaş sonuna gelindiğini gösteriyor. Zira Microsoft, Internet Explorer’ın son sürümünden önceki sürümlerine 12 Ocak 2016’dan itibaren güvenlik onarımlarını almayacağını duyurdu. Yani eğer Internet Explorer 11’den önceki bir sürümü 12 Ocak 2016 itibariyle kullanmaya devam ederseniz ciddi güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Eski Sürümleri 12 Ocak’tan Sonra Kullanmayın.
 

TARAYICINIZ ONARILMAYACAK, DESTEK VERİLMEYECEK

Bir başka deyişle Internet Explorer‘ın en son sürümünden önceki sürümleri 12 Ocak 2016’dan sonra kullanmaya devam ederseniz, tarayıcınız yeni ortaya çıkacak açıklara karşı onarılmayacak. Güvenlik yamalarına ek olarak Microsoft, eski IE sürümlerine ücretsiz ve ücretli destek sunmayı da kesecek.

ZDNet, IE11 ve yeni Edge’in önceki sürümlerden daha iyi güvenlik ve performans sunduğunu da söylüyor.
 

İLK UYARI EYLÜLDE YAPILMIŞTI

Microsoft, bu konudaki ilk uyarısını eylülde yapmış, eski web tarayıcılarının web’i güvenli tutmayı zorlaştırdığını belirtmişti. Firma geçen ay ise kurumsal müşterilerine yönelik bir hatırlatma yapmıştı.

Microsoft‘a göre eski web uygulamalarıyla çalışan kurumların endişe etmesine gerek yok çünkü Internet Explorer 11’in Enterprise Mode’u geriye yönelik uyumluluk sunuyor ve Microsoft tarafından tam olarak destekleniyor.

Yazar: Ömer ÖZTÜRK
AdWords Sertifikası 
Analytics Sertifikası 


Microsoft’tan Internet Explorer Uyarısı! Eski Sürümleri Kullanmayın