Windows XP tarayıcısız kaldı

Tarih : 24.2.2012 Okunma Sayısı : 8505

Windows XP tarayıcısız kaldıMicrosoft’un bir türlü ölmeyen efsanesi Windows XP şimdi de internet tarayıcısız kaldı.

Microsoft, Internet Explorer 8 güncelleştirmesi sırasında meydana gelen bir hatadan dolayı, tarayıcının XP sistemlerde çalışmaz hale gelmesinin sebebini araştırdığını söyledi. Admin ve kullanıcılar IE8 yamasını kurduktan sonra, Windows XP’de sorunsuz çalışan tarayıcılarının açılmaz hale geldiğini belirtti.

The Register ile iletişime geçen bir kullanıcı, “düzinelerce” bilgisayarın bu durumdan etkilendiğini kaydetti. Whirlpool ISP forumundaki bir kullanıcı ise 140 Windows XP makinenin 13′ünde problemin gerçekleştiğini belirtti.

Microsoft’un sözcüsü “Bu eski bir olay ve az sayıda kullanıcıyı etkiledi. Mühendis ekibimiz asıl sebebi araştırıyor ve kısa bir zaman sonra bu problemi çözecekler” açıklamasını yaptı. Özellikle hangi IE8 güncellemesinin bu probleme sebep olduğu bilinmiyor, fakat dizinde “iertutil.dll” dosyasının eksik olmasından dolayı hata meydana geliyor gibi görünüyor. Whirlpool forum kullanıcıları, birkaç geçici çözüm yayınladılar, fakat eksik eirtutil.dll problemi, 2008 senesinden, IE7′den beri var olan bir problem ve halen karşımıza çıkmaya devam ediyor…Windows XP tarayıcısız kaldı