ESET Smart Security 5´e En iyi Kullanılabilirlik Ödülü

Tarih : 26.2.2012 Okunma Sayısı : 10411

ESET Smart Security 5ESET, Almanya merkezli bağımsız güvenlik araştırma kuruluşu AV-TEST Enstitüsü tarafından “2011 En İyi Kullanılabilirlik” ödülüne layık görüldü. Ödül, düşük yanlış tespit ve sistem performans etkisi nedeniyle ESET Smart Security 5 ürününe verildi.

AV-TEST ödülleri, IT güvenliği ve veri iletişimi alanlarında standartların oluşturulmasına katkıda bulunan ve etkili performans sergileyen Antivirüs ürünlerine veriliyor. "En İyi Kullanılabilirlik" ödülü ise sistem performansı üzerinde düşük etkiye sahip olan güvenlik yazılımına veriliyor. Ürünler, günlük bilgisayar kullanımı sırasında bilgisayardaki yavaşlamaya, yanlış tespitlere, engellemeler ve yasal yazılımları indirme ve yükleme ile kullanımı esnasındaki performansa göre test ediliyor. AV-TEST CEO’su Andreas Marx, bu test ile ilgili, “2011 yılı içerisinde test ettiğimiz hiçbir ürün, ESET Smart Security kadar yüksek kullanılabilme puanı alamadı” açıklamasını yaptı.

Taahhütlerimiz hedeflerine ulaşıyor.

ESET CEO’su Richard Marko, “Ürünümüzün kullanılabilirliği, AV-TEST tarafından da kabul edildiği için mutluyuz. ESET ürünlerindeki hedefimiz her zaman üstün koruma ve minimum sistem kaynak kullanımıdır. Bu ödüller de bizim taahhüt ettiğimiz hedeflerimize ulaştığımızın bir göstergesidir” dedi. 

ESET, bağımsız kuruluşların öncelikli tercihi.

AV-TEST ödülü, ESET’in Virus Bulletin’den aldığı 71. “VB 100” ödülü de dahil olmak üzere, IT endüstrisi tarafından övgüyle bahsedilen bir ödül olarak öne çıkıyor. ESET NOD32 Antivirüs, ard arda 50 kez VB 100 ödülünü kazanarak, tüm güvenlik yazılımları arasında dünya rekoruna sahip oldu. ESET, ayrıca AV-Comparatives tarafından verilen “2011 Top Rated Product” (En İyi Ürün), “Best Overall Speed 2011” (En İyi Hız) ve 6 defa ard arda “Advanced ” performans ödüllerini de aldı.ESET Smart Security 5´e En iyi Kullanılabilirlik Ödülü