Facebook ve Android kullananların dikkatine!

Tarih : 28.2.2012 Okunma Sayısı : 8727

Facebook ve Android kullananların dikkatine!Bitmek bilmeyen Hacker saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Hacker’lar Facebook aracılığıyla Android kullanıcılarını tehdit ediyor.

Android Market’te yaşanan virüs krizi ardından Google, kullanıcılarına güvenli bir ortam sunmak için çalışmalara başlamıştı. Bu çalışmaların sonucu olarak Bouncer System olarak adlandırılan bir yazılım ile kötü amaçlı yazılımların Android Market’te yer alması engellenmeye başlanmıştı. Ancak buna rağmen akıllı telefonlara bulaşan virüsler engellemedi. Çünkü hackerler bu sefer farklı bir yöntemle tehlike saçmaya başladılar.

Bilinen uygulamaların içine gizlenen bu virüs Facebook aracılığıyla yayılıyor. ’’any_name.apk” ve “allnew.apk” adlı virüsler akıllı telefona Facebook mobil uygulaması üzerinden aracılığıyla bulaşıyor. Eğer Android kullanıcısı iseniz ve Facebook üzerinden tanımadığınız biri tarafından arkadaşlık isteği aldıysanız dikkatli olmanız gerekmekte. Çünkü siz bu isteğe tıkladığınız anda başka web sayfasına yönlendiriliyorsunuz ve anında telefonunuza kötü amaçlı yazılımlar yüklenmiş oluyor. Bu virüsler telefon konuşmalarınız dinlenmesine, şifrelerinizin çalınmasına ve telefon rehberindeki kişilere otomatik olarak mesajlar göndermesine sebep oluyor.Facebook ve Android kullananların dikkatine!