Google Plush beklentileri karşılamıyor!

Tarih : 2.3.2012 Okunma Sayısı : 8152

Google  beklentileri karşılamıyor!Google’ın sosyal ağ yarışında elindeki en büyük kozu olan Google Plush ’a çok büyük yatırımlar yapıyor. Sitenin duyurulması, kullanıcı sayısının artması için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, sitenin kullanımı ile ilgili rakamlar Google’ın beklentilerinin büyük oranda uzağında kalıyor. Google Plush  ’ın en büyük artısı kullanıcı sayısının çok hızlı artıyor olması ama bunun dışında ortada olumlu pek bir şey yok.
 
Bu anlamda en önemli kriterlerden biri olan site üzerinden geçirilen zaman, Google’ın beklentilerinin çok çok altında kaldı. Son yapılan ölçümlere göre bir kullanıcı bir ay boyunca Google Plush üzerinde ortalama sadece 3,3 dakika geçiriyor. Bu rakamı Google Plush ’ın en büyük rakibi Facebook ile karşılaştırarak bir yere varmak bile mümkün değil çünkü bir kullanıcının Facebook’ta aylık ortalama geçirdiği süre 7,5 saat. Yani Google ’ın yaklaşık 135 katı…
 
Google Plush ile ilgili bu karamsar istatistikle ilgili daha da kötü bir durum var, o da site üzerinde geçirilen bu sürenin giderek azalıyor olması. Kasım ayında sitede geçirilen ortalama süre 5,1 dakikayken, Aralık ayında bu rakam 4,8 dakikaya düşmüştü. Şimdiki 3,3 dakika ise Google Plush için bir acil durum sinyali niteliği taşıyor…Google Plush beklentileri karşılamıyor!