IE 10 ortaya çıktı!

Tarih : 6.3.2012 Okunma Sayısı : 9173

IE 10 ortaya çıktı!IE 10'daki yeni özellikler!

Windows 8'in Tüketici Önizleme sürümü, IE 10'a bakın hangi yenilikleri getirdi...


Windows 8'in Tüketici Önizleme sürümünün geçen hafta yayınlanmasıyla beraber Internet Explorer'ın son sürümü IE 10 da ortaya çıktı. Microsoft ise bu kez blog'unda IE 10'daki yeni işlevlerle ilgili bilgiler verdi.

Microsoft'tan Ted Johnson, IE developer blog sitesinde IE 10'un Geliştirici Önizleme sürümündekine göre yeni ve güncellenen Web platformu özelliklerinden bahsetti. Buna göre IE 10'un Tüketici Önizleme sürümü, XMLHttpRequest için Çapraz-Kaynaklı Kaynak Paylaşımı (CORS), birlikte çalışabilen HTML5 Quirks modu ve sitelerin ActiveX eklentilerine ihtiyacı olduğunu haber veren Meta etiketleri gibi yeni özelliklere sahip. Bu eklentiler, daha önceden de bildirdiğimiz gibi sadece IE 10'un masaüstü sürümünde çalışıyor.

IE 10'un Geliştirici Önizleme sürümünden bu yana geliştirilen bazı özellikler de var. Bunlar arasında HTML5 sürükle ve bırak API'ları, XMLHttpRequest geliştirmeleri ve SVG filtre efektleri var. Geliştiriciler, bu yenilikler hakkında bilgi edinmek için bu sayfayı ziyaret edebilirler.IE 10 ortaya çıktı!