Facebook´un bizlere sunduğu son sürpriz

Tarih : 12.3.2012 Okunma Sayısı : 10660

Facebook'un bizlere sunduğu son sürpriz İşte son günlerde sayısız yeniliğe imza atan Facebook'un bizlere sunduğu son sürpriz.

Facebook, Perşembe gününden beri sunduğu yeni "İlgi listeleri" özelliği ile kullanıcılara belirli konulara üye olma şansı tanıyor. Bir tür "web gazetesi" niteliğindeki ilgi listeleri için bağlantı, Facebook'a göre birkaç hafta içinde kullanıcı listeleri arasındaki yerini alacak.

Listeler, kullanıcılar tarafından oluşturulabiliyor, paylaşılabiliyor veya özel olarak korunabiliyor. Diğer kullanıcıların listelerini alarak kendinize uygun hale getirmeniz de mümkün. Facebook listeleri, görünüşe bakılırsa Twitter'ın listelerine oldukça benziyor. Facebook mühendisi Eric Faller'a göre listeler, "Facebook deneyimini derli toplu hale getirecek". Bu sayede kişisel olarak ilgilendiğiniz aile ve arkadaşlarınız ve ilgi duyduğunuz konuların ayrılacağı düşünülüyor.

İçeriklerin ayrılmasının kullanıcının zaman tünelini de daha temiz bir hale getireceği tahmin ediliyor.Facebook´un bizlere sunduğu son sürpriz