Firefox 11 hazır; İndirin!

Tarih : 13.3.2012 Okunma Sayısı : 9440

FirefoxHemen şimdi Firefox 11'i indirip deneyebilirsiniz... Ama bu kez işler biraz karışık!

Popüler web tarayıcısı Firefox'un son sürümü Firefox 11'in indirme bağlantısı ortaya çıktı. Firefox 10'tan yaklaşık 1.5 ay sonra ortaya çıkan Firefox 11, "eklenti eşitleyebilme" özelliğiyle öne çıkıyor.

Firefox 11, Sync özelliğini kullandığınız bilgisayarlarda artık eklentilerinizi de eşitliyor. Böylelikle aynı Sync hesaplarına bağlı Firefox tarayıcıları, aynı eklentileri kullanmış oluyor. Bir diğer yenilik ise Firefox'u yüklerken Chrome yer imlerini, çerezleri ve geçmişi Firefox'a aktarabilmeniz.

Bunu herhangi bir zamanda yapabilmek için Firefox düğmesine basarak Geçmiş'e tıklamanız, burada İçe Aktar ve Yedekle düğmesine bastıktan sonra Diğer tarayıcılardan içe veri aktar düğmesine basmanız gerekiyor.

Diğer yenilikler, ilk indirme bağlantısı

Firefox 11'deki diğer yenilikler ise şöyle: Entegre HTML5 çalıcısı artık bir düğme yoluyla tam ekran yapılabiliyor, Google'ın HTTP'nin yerine geçecek SPDY standardı ilk kez destekleniyor (ancak network.http.spdy.enabled ayarının about:config üzerinden etkinleştirilmesi gerekli). CPU ve RAM kullanımında da geliştirmeler yapılmış.

Firefox'un Mozilla sunucusundaki indirme bağlantıları bir süreliğine kaldırıldığından Firefox 11'in Türkçe sürümünü şimdilik indirmeniz pek mümkün görünmüyor. İndirme bağlantısı, program indirme sitesi Majorgeeks tarafından sunuluyor.

İndirin: Firefox 11 Final sürüm (İngilizce)Firefox 11 hazır; İndirin!