Kadınlar internete daha çok bağımlı.

Tarih : 16.3.2012 Okunma Sayısı : 8765

Kadınlar internete daha çok bağımlı.Birçok gece internetin cazibesine kapılıp uyumayı umduğunuz saatten çok sonra yatağa girebilenlerdenseniz, siz de artık toplumun büyük bir kısımını oluşturan internet bağımlılarından birisi olabilirsiniz demektir. Araştırmaya göre internet bağımlılarının oranı %61'e yükseldi.
 
SodaHead'in Journal of Addiction Medicine, World Bank ve ComScore'dan aldığı verilerin ışığında yaptığı araştırmaya göre internet bağımlılığı hızla yayılmaya devam ediyor. İlginç olan ise kadınlar, geçtiğimiz araştırmalara göre artık kadınlar, erkeklerden daha fazla internet bağımlısı.
 
Kadınların %64'ü kendisini internet bağımlısı olarak nitelendirirken bu oran erkeklerde %55'te kaldı. İlginç bir şekilde diğer bağımlılıkları olanların internet bağımlılığından daha az muzdarip olduğu da ortaya çıktı. Düzenli sigara içenlerin internet bağımlılığı oranı %48'ken bu oran sigara içmeyenlerde %65 olarak ölçüldü. Aynı şekilde alkol tükenlerin internet bağımlılığı oranı %57 iken alkol tüketmeyenlerde bu oran %64 olarak tespit edildi.
 
Tahmin edilebileceği gibi internet bağımlılığı gençlerde daha yaygın. 13-17 yaş arası gençlerde oran %73 iken 18-24 aralığında %71, 25-34 aralığında %59, 35-44 aralığında ise %54 olarak araştırma sonuçlarına yansıdı.Kadınlar internete daha çok bağımlı.