Firefox´un 2012 Planları

Tarih : 26.3.2012 Okunma Sayısı : 10439

Firefox'un 2012 PlanlarıDaha kaç farklı Firefox göreceğiz?
Son bir senedir Firefox'un geliştirme hızını artıran Mozilla'nın yeni planları, şirketin blog gönderisinde ortaya çıktı.Blog'da 2011'de Firefox'a eklenen özelliklerden bahsedilirken, 2012'de eklenmesi planlanan yeni özelliklerden de söz edildi.

Mozilla'dan programcı Robert Nyman, sürüm numaralarının daha "saydam" hale geleceğinin ve öneminin azalacağının üzerinde duruyor. Nyman,sürüm numaralarının 6,7,8 gibi büyük aralıklarla ilerlemesinin nedeninin geriye dönük uyumlu olmayan API'larda yaşanan bazı sorunlar olduğunu ve sürüm numarasının küçük bir sürüm değişikliği olmadığını bildirdiğini söylüyor.

Yeni Firefox'larda yer alan özelliklerin en önemlilerinden biri, Firefox 11'de de yer alan eklenti eşitleme özelliği. Diğer bir özellik ise Firefox 13 ile gelecek olan sessiz güncelleme özelliği. Sessi güncelleme, tarayıcı güncellemelerini arka planda indirmeye yarayacak.

2012'de Firefox'a ses ,video ve veri aktarımına tam olarak izin veren WebRTC özelliği de eklenecek.Eklenecek diğer işlevler arasında Web uygulamalarının geliştirilmesi var.Firefox´un 2012 Planları