Silmeyin, Sadece Susturun!

Tarih : 26.3.2012 Okunma Sayısı : 8576

Silmeyin, Sadece Susturun!Bir arkadaşınızı gerçek hayatta çok seviyor olabilirsiniz. Ancak Facebook'da paylaştıklarına ve durum güncellemelerine tahammül edemiyorsanız, onu "arkadaşlıktan silmek" zorunda değilsiniz. Arkadaşınızı haber kaynağınızdan çıkarmanız ve güncellemelerini gizlemeniz mümkün.

Özellikle Facebook'unu Twitter gibi diğer sosyal ağlara bağlayan arkadaşlarınız, durum güncellemelerini iki kez göndererek sinirlerinizi deniyor olabilir. Arkadaşınızı susturmak için haber kaynağınızda ona ait gönderilerden birini bulun ve fare ile bu gönderinin üzerine gelin. Sağ üstte beliren aşağı ok düğmesine basın .Açılan menüden "[kişi adı]'nın durum güncellemeleri aboneliğinden çık" seçeneğine tıklayın (şu an en alttaki seçenek).

Ekrana işlemin tamamlandığına dair bir mesaj gelecektir. Artık bu arkadaşınızın iddialı sözleriyle veya mesaj bombardımanları ile bir daha karşılaşmayacaksınız.

Arkadaşınızı geri getirmek için...
Haber kaynağınızdaki arkadaşlarınızın giderek azaldığını hissettiyseniz, susturduğunuz kişilerin listesi kabarmış olabilir. Bu durumda fareyi ana sayfada sağ tarafta bulunan "Haber Kaynağı" bağlantısının üzerine getirin ve küçük kalem simgesine tıklayın.Düzenle seçeneğine tıklayın ve açılan pencerede gönderilerini gizlemek istemediğiniz kişileri listeden kaldırın. Kaydet'e bastığında listeden kaldırdığınız arkadaşlarınızın güncellemeleri Haber Kaynağınızda görünür hale gelecektir.Silmeyin, Sadece Susturun!