İnternette paylaşılan bilgiler silinmiyor!

Tarih : 31.3.2012 Okunma Sayısı : 9219

İnternette paylaşılan bilgiler silinmiyor!Günlük yaşamın neredeyse olmazsa olmazları arasına giren internet kullanımı hayatı kolaylaştırdığı kadar tehlikeli hale de getiriyor. İletişim Uzmanı Ömer Boz, internetin güvenli kullanımı hakkında önemli bilgiler verdi.
 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, İletişim Uzmanı Ömer Boz İspir Hamza Polat Meslek Yüksek Okulunda Güvenli İnternet kullanımı hakkında seminer verdi. İnternette paylaşılan bilgilerin hiçbir zaman silinemediğini vurgulayan Boz internette paylaşılan bilgilerin hayatın her safhasında karşımıza çıkabileceğini söyledi. Boz, "İnternette bilgi silme yoktur. Siz paylaştığınız bir bilgiyi silseniz dahi sizin paylaştığınız bir bilgiyi başkaları da paylaştığı için tamamen silinmesi söz konusu olamaz. Onun için ileride karşınıza çıkabilecek ve sizi zor durumda bırakabilecek bilgilerinizi paylaşmayın." dedi.
 
Güvenli internet kullanımının artık zorunluluk teşkil ettiğini belirten Boz bir harf hatasıyla dolandırıcıların birçok site açmış olabileceğine dikkat çekti.
 
İspir Hamza Polat Meslek Yüksek Okulu'nda gerçekleştirilen seminere çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.İnternette paylaşılan bilgiler silinmiyor!