GOOGLE ARAMALARINDA GİZLİ ÖZEL VE ENTERESAN SÜRPRİZLERİN OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

Tarih : 18.1.2015 Okunma Sayısı : 8737
 
 
Neredeyse hepimiz gün içinde saatlerce internet üzerinde vakit geçiriyoruz ve İnternetin vazgeçilmezi Goggle’ı tabiri caiz ise "Google Amca"'yı her gün ziyaret ediyoruz. Peki hiç Google’ın aramalarına saklı özel ve enteresan kelimelerde gizli şifreleri olduğunu biliyor muydunuz?
 
İnternet'te ufak bir araştıma yaptım ve işte Google'ın aramalarında saklı gizli şifreli kelimeleri ve karşınıza çıkacak sürprizleri:
 
"241543903" : Google görsellerinde "241543903" sayılarını yazarak arama yaptığınız taktirde kafasını buzdolabına sokmuş yüzlerce insan görselleri çıkmakta.
 
"zerg rush" : Google’a "zerg rush" yazarsanız ekranınızda sağdan soldan `0`lar çıkacak ve Google ekranındaki her şeyi yemeye başlayacaklar. Sizde mouse ile onları hedefleyip tıklayarak yok edebilirsiniz.
 
"do a barrel roll" : Google`a "do a barrel roll" veya "z or r twice" yazdığımızda ne olduğunu merak ediyor musunuz? Evet denediniz ve gördüğünüz gibi arama sayfanız 360 derece dönerek google sayfası tekrar aynı konumuna geldi.
 
 
"What is the loneliest number" : Google'a hergün birbirinden enteresan sorular sorulmakta. Google Arama'ya "What is the loneliest number" (en yalnız sayı hangisi) yazdığınızda Google'ın hesap makinesi, size "1" cevabını verecektir.
 
"Askew" : Google Arama'ya "Askew" veya "tilt" yazarak arama yaptığınızda, sayfanın biraz yana eğilimli olduğunu göreceksiniz.
 
"Google gravity" : Google Arama'ya "Google gravity" yazın ve "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapıldığını göreceksiniz. İsterseniz mouse ile bu öğe yığınları ile oynayabilirsinizde.
 
"Recursion": Google Aramada Recursion "Kendini sonsuz olarak tekrar etme" anlamındaki bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.
 
"Pig Latin" : Google Aramada"Pig Latin" cümlesini arattığımızda bozuk latince kullanan Google'a erişmek mümkün. Bu adresten ise Google`ı Latince, Korsan ve Klingon dillerinde yapılandırmanız da söz konusu.
 
"let it snow" : Google Aramada "let it snow" cümlesini arattığımızda arama sayfanızın üzerine karların yağdığını görebilirsiniz.


GOOGLE ARAMALARINDA GİZLİ ÖZEL VE ENTERESAN SÜRPRİZLERİN OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?