SCORP Nedir?

Tarih : 7.12.2015 Okunma Sayısı : 11610
2015 Şubat ayından itibaren sosyal hayatımıza dahil olan Scorp, 15 saniyelik konulu video paylaşımına odaklı yeni bir sosyal ağ. Yani Scorp, kullanıcıların video çekerek herhangi bir konuda görüşlerini bildirmelerini sağlayan ve Türk geliştiriciler tarafından üretilen bir sosyal ağ uygulamasıdır.
 
SCORP Nedir?Türkiye çıkışlı yerli bir uygulama olan Scorp, özellikle genç nüfusa hitap ederek birçok kişi tarafından çok sevilen bir platform haline geldi.
 
Scorp ekibi, hedeflerinin çok büyük olduğunu ve  mevcut sosyal platformlarının pek çoğunun önüne hızla geçecekleri konusunda da oldukça iddialı olduklarını söylüyorlar.
 

SCORP NEDİR?

Scorp kullanıcıları belirli kategorilerle açılmış olan konu başlığına başlığı (HEADLINE) ile  ilgili yorumlarını hazırladıkları videolarla paylaşıyor ya da kendisi yeni bir başlık oluşturarak kategori açabiliyor. 
 
Videolar, Scorp haber akışında başlıklarıyla sıralanıyor, bu sayede kullanıcılar gittikleri kategoriyle bağlantılı diğer videoları da görebiliyor; Aynı konuda onlarca farklı yaklaşım ve yorumla ele alınan bilgilendirici ya da eğlenceli kısa içerikleri izleyebiliyor.
 
Kullanıcılar videoları beğenebiliyor, popüler videolar ayrı bir sekmede görüntülenebiliyor.
 
Ayrıca kullanıcılar beğendikleri kullanıcıları takip edebiliyor (FOLLOWING), yada takipçi (FOLLOWERS) de edinebiliyor. Böylece takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımlarından haberdar oluyor ve sizi takip edenlerde sizin video paylaşımlarınız dan haberdar oluyor. Beğendiğiniz videoyu LIKE (beğendim) edebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz videoları POST başlığı altında, beğendiğiniz videoları da LIKES başlığı altında toplu olarak görebiliyorsunuz.
 

SCORP NASIL KULLANILIR? 

* Gündemini Yarat veya Takip Et
* 15 saniyede çevrenden haberdar ol.
* Popüler başlıklar oluştur.
* Kategorini Seç
* İlgi alanlarını takip et.
* Yeni şeyler öğren.
* Özgür Ol
* İstersen anonim bir şekilde kendini ifade et.
* Hayalet moduyla video paylaş.
 
 


SCORP Nedir?